![](https://www.evrytanikospalmos.gr/wp-content/uploads/2023/11/1000019863.jpg)
Τεράστια επιτυχία για την Ευρυτανισσα αθλητρια του Ηρακλή Ματίνα Νούλα που κατέκτησε την δεύτερη θέση στον Μαραθώνιο της Αθήνας.Σημειώνοντας μια εξαιρετικη επίδοση κέρδισε τις εντυπώσεις με 2:46:53. Τερμάτισε πίσω από την κορυφαία Ελληνίδα μαραθωνοδρόμο Γκλόρια Πριβιλετζιο, που προπονείται αρκετά χρόνια στην περιοχή μας. Η Ματίνα έφτασε σε μια ιστορική στιγμή, κορυφαία στην καριέρα της και μια από τις σπουδαιότερες του Ευρυτανικου αθλητισμού. Η 2η θέση σε Πανελλήνιο Πρωτάθλημα στο πιο απαιτητικό αγώνισμα με έναν εντυπωσιακό χρόνο συνιστά απο μόνο του έναν ανεπανάληπτο θρίαμβο.
Πολλά συγχαρητήρια στην πρωταθλήτρια μας!
![](https://blogger.googleusercontent.com/img/b/R29vZ2xl/AVvXsEi4lo5gw5akeOrOgBzdqK125YmYMon1YVl52M2SNYxtPbmWVnig9-gbYNn4o3SyOStlhwveTS3tQe6XQCVwks_ucVpSvl3typX_W5CD6LXyIldILViY083Rs5XdvJHViAvYbVTJPDLAAseyNNUDri_Zoi9MepEvltXE4GntkTK1wBcZVypDGprEuuwbe8M/s320/1000019861.jpg)
![](https://blogger.googleusercontent.com/img/b/R29vZ2xl/AVvXsEjf26rxS80zG-s-PCTuTR2tULy1rrUROZAyQonbZfmxqXjJcjNNbzdE50Pr0UogFAuJt3QZoOg0f7zjOL6rgW63a6DyuBe9z1leJ5vfuUwIBVpOS2bkrox2huTo1Lyh0Z65fdxWNgARPIUB_-fDWGPiBlKGmR9MHr4ui8taTjrK0El1B5sErlHQVs3ZYEY/s320/1000019864.jpg)