![ekloges-3](https://www.evrytanikospalmos.gr/wp-content/uploads/2019/03/ekloges-3-1-696x399.jpg)
Πόση βάση μπορεί να έχουν τα σενάρια προεκλογικής παραφιλολογίας που συζητούνται στα καφενεία του Καρπενησίου;
Σενάρια επιστημονικής φαντασίας:
- Ο σημερινός Δήμαρχος Καρπενησίου και ξανά υποψήφιος, εκλέγεται πάλι στη θέση του Δημάρχου, αλλά παραιτείται για μια θέση στην κεντρική σκηνή της Αθήνας, αφήνοντας ‘στο πόδι του’ μεγαλοστέλεχος της παράταξής του.
- Ο υποψήφιος Δήμαρχος Καρπενησίου, Δημήτρης Λερογιάννης, παρόλο που ανακοίνωσε επίσημα το συνδυασμό του, κάνει πίσω αφήνοντας χώρο στο προσκήνιο για τον Βασίλη Καραμπά.