Σε επαγρύπνηση βρίσκεται ο αθλητικός και όχι μόνο κόσμος του Καρπενησίου, για την έλευση ποδοσφαιρικών ομάδων για προετοιμασία στην πόλη μας, εν μέσω κορωνοϊού. Τα αποτελέσματα των εξετάσεων για COVID-19 στον Παναιτωλικό έφεραν στο φως δεύτερο κρούσμα στην ομάδα του Αγρινίου, το οποίο διεγνώσθη θετικό στον κορωνοϊό, γεγονός που θορυβεί τους Καρπενησιώτες. Η ομάδα που θα ανέβαινε στο Καρπενήσι, μάλλον δεν θα έρθει τελικά, αν και δεν έχει ανακοινωθεί ακόμη κάποια ακύρωση.
![xshutterstock_1642228681.jpg,qitok=MCZmv7Vs.pagespeed.ic.H8e_MBjl8P](https://www.evrytanikospalmos.gr/wp-content/uploads/2020/08/xshutterstock_1642228681.jpgqitokMCZmv7Vs.pagespeed.ic_.H8e_MBjl8P.jpg)