Με επισημότητα φέτος η παρέλαση στην Ευρυτανία. Με όλες τις τιμές πραγματοποιήθηκε φέτος η μαθητική παρέλαση σε Καρπενήσι και Άγραφα για τον εορτασμό της 28ης Οκτωβρίου. Την κυβέρνηση εκπροσώπησε η Ευρυτάνισσα Γενική Γραμματέας Δημογραφικής και Οικογενειακής Πολιτικής και Ισότητας των Φύλων κα Γιάννα Χορμόβα.
Φωτογραφίες από τον εορτασμό της 28ης Οκτωβρίου στο Καρπενήσι
![](https://www.evrytanikospalmos.gr/wp-content/uploads/2021/10/DSC_4623-1024x683.jpg)
![](https://www.evrytanikospalmos.gr/wp-content/uploads/2021/10/DSC_4631-1024x683.jpg)
![](https://www.evrytanikospalmos.gr/wp-content/uploads/2021/10/DSC_4734-1024x683.jpg)
![](https://www.evrytanikospalmos.gr/wp-content/uploads/2021/10/DSC_4658-1024x683.jpg)
![](https://www.evrytanikospalmos.gr/wp-content/uploads/2021/10/DSC_4834-1024x683.jpg)
Εορτασμός 28ης Οκτωβρίου στον Δήμο Αγράφων:
Γρανίτσα
![](https://www.evrytanikospalmos.gr/wp-content/uploads/2021/10/γρανιτσα.png)
Κερασοχώρι
![](https://www.evrytanikospalmos.gr/wp-content/uploads/2021/10/κερασοχωρι.png)
Παλαιοκατούνα
![](https://www.evrytanikospalmos.gr/wp-content/uploads/2021/10/παλαιοκατουνα-1.png)
Ραπτόπουλο
![](https://www.evrytanikospalmos.gr/wp-content/uploads/2021/10/249524473_581740719643438_3771078267913691357_n.jpg)
![](https://www.evrytanikospalmos.gr/wp-content/uploads/2021/10/ραπτοπουλο.jpg)