Ένα απόγευμα γεμάτο ιστορία, λογοτεχνία και μουσική με κεντρικό πρόσωπο έναν εμβληματικό ήρωα της Ελληνικής Επανάστασης, τον Θανάση Καρπενησιώτη, στην αίθουσα τέχνης Ιανός. Η εκδήλωση για την παρουσίαση του βιβλίου «Θανάσης Καρπενησιώτης» του δημοσιογράφου Δημήτρη Ευαγγελοδήμου που διοργάνωσαν την Παρασκευή 21 Φεβρουαρίου ο Σύλλογος Καρπενησιωτών Αθήνας «Το Βελούχι», οι εκδόσεις Σ.Ι.Ζαχαρόπουλος και ο Ιανός κίνησε το ενδιαφέρον δεκάδων φίλων, ιδιαίτερα Ευρυτάνων.
![](https://www.evrytanikospalmos.gr/wp-content/uploads/2020/02/87063553_831808277288346_1366505061391269888_o-1024x683.jpg)
![](https://www.evrytanikospalmos.gr/wp-content/uploads/2020/02/85175622_831810757288098_216435964824780800_o-1024x683.jpg)
![](https://www.evrytanikospalmos.gr/wp-content/uploads/2020/02/85100972_831809727288201_3890088408407605248_o-1024x683.jpg)
![](https://www.evrytanikospalmos.gr/wp-content/uploads/2020/02/87489301_831812060621301_280196085773762560_o-1024x683.jpg)
![](https://www.evrytanikospalmos.gr/wp-content/uploads/2020/02/86790889_831813343954506_5853763605215838208_o-1024x683.jpg)