Χθες στο Συνεδριακό Κέντρο Καρπενησίου, πραγματοποιήθηκε η ενημερωτική εκδήλωση για τον καρκίνο του προστάτη που διοργάνωνε ο Σύλλογος Εθελοντών Ν. Ευρυτανίας κατά των νεοπλασματικών ασθενειών “Αγώνας Ζωής”. Τους χαιρετισμούς απεύθυνε η κ. Ανθή Μουλιανίτη – Κοντοκώστα. Εν συνεχεία τον λόγο πήραν ο κ. Κραββαρίτης Ιωάννης, επίκουρος επιμελητής Β’ ουρολόγος ΓΝ Καρπενησίου και ο κ. Καλτσάς Σεραφείμ, παθολόγος ογκολόγος , επιμελητής Α’ υπεύθυνος ογκολογικής μονάδας ΓΝ Λαμίας.
![](https://www.evrytanikospalmos.gr/wp-content/uploads/2019/10/71173393_465438607389133_4200089067544641536_n-1024x576.jpg)
![](https://www.evrytanikospalmos.gr/wp-content/uploads/2019/10/71537545_432683080692084_3609135308878118912_n-1024x576.jpg)
![](https://www.evrytanikospalmos.gr/wp-content/uploads/2019/10/71846029_969647686708626_5627434866124521472_n-1-1024x576.jpg)
![](https://www.evrytanikospalmos.gr/wp-content/uploads/2019/10/72260456_1175740712620704_7143480711553482752_n-1024x576.jpg)