Μεγάλη νίκη πρόκριση για την ομάδα μας με 6-5!Σε ένα παιχνίδι ντέρμπι η ομάδα μας προκρίθηκε στην φάση των 16 του κυπέλλου Ελλάδας!Η ομάδα μας βρέθηκε πίσω στο σκορ με 1-0,ο Μπακαλίδης ισοφάρισε σε 1-1 ο Τσιλίκας έκανε το 1-2 και στην συνέχεια η ομάδα μας έχασε πολλές ευκαιρίες για να σκοράρει,χάνοντας μάλιστα και πέναλτι με τον Παχη.Το δεύτερο ημίχρονο ήταν γεμάτο σασπένς με διαρκείς εναλλαγές στο σκορ και κόκκινες κάρτες,ένα ακόμα γκολ πέτυχε ο Μπακαλίδης ένα ο Μαντεκας και δύο ο Τσουκας με το δεύτερο στην αντεπίθεση να είναι το νικητήριο στο 38′.Μια πολύ κακη διαιτησία παραλίγο να τιναξει το ματς στον αέρα κάνοντας λάθη και για τις δύο ομάδες πολύ σοβαρά μάλιστα,με δεύτερη κίτρινη κάρτα αποβλήθηκαν οι Αντωνίου και Αζακάς.MVP του αγώνα ο Μπακαλίδης πολύ καλή εμφάνιση στα τελευταία λεπτά από τον τερματοφύλακα Μακρή όπως και από τους Τσιλίκα,Μαντέκα και Παχή.