Σήμερα, Κυριακή 23 Μαΐου 2021, ο Δήμος Καρπενησίου τίμησε την επέτειο των 77 χρόνων από τη σύγκληση του Εθνικού Συμβουλίου στις Κορυσχάδες με μια λιτή εκδήλωση λόγω των ιδιαίτερων συνθηκών και των περιοριστικών μέτρων που επέφερε η πανδημία. Στο μνημείο, στον περιβάλλοντα χώρο του ιστορικού σχολείου των Κορυσχάδων, τελέστηκε επιμνημόσυνη δέηση και ακολούθησε κατάθεση στεφάνων από εκπροσώπους των τοπικών αρχών. Την εκδήλωση τίμησαν με την παρουσία τους ο Δήμαρχος Καρπενησίου Νίκος Σουλιώτης, ο Αντιπεριφερειάρχης Π.Ε. Ευρυτανίας Αριστείδης Τασιός, οι Αντιδήμαρχοι Παντελής Χαλκιάς και Σοφία Ζαλοκώστα και ο Πρόεδρος της Τοπικής Κοινότητας Κορυσχάδων Χρήστος Δήμας.
![](https://www.evrytanikospalmos.gr/wp-content/uploads/2021/05/FB_IMG_1621790366752.jpg)
![](https://www.evrytanikospalmos.gr/wp-content/uploads/2021/05/FB_IMG_1621790363337.jpg)
![](https://www.evrytanikospalmos.gr/wp-content/uploads/2021/05/FB_IMG_1621790370648.jpg)
![](https://www.evrytanikospalmos.gr/wp-content/uploads/2021/05/FB_IMG_1621790453803.jpg)