Συγκρατημένοι φαίνονται οι Καρπενησιώτες στη μετακίνησή τους εκτός σπιτιού, τις πρώτες μέρες ελεύθερης μετακίνησης, αφού στις 4 Μαΐου έληξε η γενική απαγόρευση και η αποστολή sms για οποιαδήποτε μετακίνηση πολιτών. Οι πολίτες της Ευρυτανικής πρωτεύουσας εξακολούθησαν να βγαίνουν για τα βασικά όπως η τράπεζα και σούπερ μάρκετ, αλλά πολλοί ήταν αυτοί που επισκέφθηκαν και τα κομμωτήρια, τα οποία άνοιξαν χθες τηρώντας αυστηρά μέτρα προστασίας.
![IMG_20200505_114932](https://www.evrytanikospalmos.gr/wp-content/uploads/2020/05/IMG_20200505_114932.jpg)