Η Καρπενησιώτισσα Ματίνα Νούλα νικήτρια του 17ου Μαραθωνίου «Μέγας Αλέξανδρος»

20051
17ος ΔΙΕΘΝΗΣ ΜΑΡΑΘΩΝΙΟΣ "ΜΕΓΑΣ ΑΛΕΞΑΝΔΡΟΣ" (ΒΑΣΙΛΗΣ ΒΕΡΒΕΡΙΔΗΣ / ΜΟΤΙΟΝ ΤΕΑΜ)

Ο Αντώνης Παπαδημητρίου και η Ευρυτάνισσα Ματίνα Νούλα είναι οι μεγάλοι νικητές του 17ου Διεθνούς Μαραθωνίου «Μέγας Αλέξανδρος».

Ο Αντώνης Παπαδημητρίου είναι ο αθλητής, που έκοψε πρώτος το νήμα του τερματισμού στους άντρες στη διαδρομή, που ξεκίνησε από την Πέλλα και ολοκληρώθηκε στη Θεσσαλονίκη.

Ο 43χρονος αθλητής τερμάτισε σε εξαιρετικό χρόνο 2.26.21, που συνιστά ατομικό ρεκόρ σε αυτή τη διαδρομή.

Δεύτερος στη συγκεκριμένη διαδρομή τερμάτισε ο Βέλγος Youssef Bouissane με χρόνο 2.26.44, ενώ τρίτος τερμάτισε ο Χρήσης Λάμαρης με χρόνο 2.30.01.

Αντώνης Παπαδημητρίου και Ματίνα Νούλα οι νικητές του 17ου Μαραθωνίου «Μέγας Αλέξανδρος»

Η Ματίνα Νούλα από το Καρπενήσι, πέτυχε χρόνο δύο ώρες και 52 λεπτά ενώ τη δεύτερη θέση κατέκτησε η Αναστασία Γαβριηλόγλου.

Οι Μάριος Αναγνώστου και Ισμήνη Παναγιωτοπούλου ήταν οι μεγάλοι νικητές στους άνδρες και στις γυναίκες αντίστοιχα στο δρόμο Υγείας 10.000 μέτρων του Μαραθωνίου.

Ο Μάριος Αναγνώστου τερμάτισε στα 29:59, ενώ η Ισμήνη Παναγιωτοπούλου στα 35:47.