![koryshades 12 1 koryshades 12 1](https://www.evrytanikospalmos.gr/wp-content/uploads/2024/05/koryshades-12-1-696x464.jpg)
Με μεγάλη τιμή ο Δήμος Καρπενησίου προσκαλεί στον εορτασμό των 80 χρόνων από τη Σύγκληση του Εθνικού Συμβουλίου (14-27 Μαΐου 1944) την Κυριακή 26 Μαΐου2024 και ώρα 11.00 στους Κορυσχάδες Ευρυτανίας.
Η ομιλία θα έχει τίτλο «Αντάρτης – Κλέφτης – Παλληκάρι, ΕΑΜ – ΕΛΑΣ – Πολυτεχνείο: Η συλλογική μνήμη ως εγερτήριο σάλπισμα» και ομιλητής θα είναι ο κ. Θεοχάρης Αθανασιάδης, Καθηγητής Δημόσιας Ιστορίας.