![παιδικοι σταθμοι](https://www.evrytanikospalmos.gr/wp-content/uploads/2019/09/παιδικοι-σταθμοι-696x522.jpg)
Σύμφωνα με ανακοίνωση του Δήμου Καρπενησίου η προσέλευση των παιδιών για τη νέα σχολική χρονιά 2019-2020 θα αρχίσει, για τους Παιδικούς Σταθμούς του Δήμου Καρπενησίου, την Πέμπτη 5 Σεπτεμβρίου 2019 συμπεριλαμβανομένου και του ΒΝΣ-ΟΑΕΔ Καρπενησίου. Οι γονείς θα ενημερωθούν για την ακριβή ημερομηνία προσέλευσης των παιδιών καθώς και την τοποθέτησή τους στους Παιδικούς Σταθμούς του Δήμου συμπεριλαμβανόμενου και του ΒΝΣ-ΟΑΕΔ Καρπενησίου από τους παιδικούς σταθμούς. Ο Δήμος Καρπενησίου εύχεται σε όλους του μαθητές ‘’Καλή σχολική χρονιά’’.