![34691037_2045209825798147_4802474723483058176_n](https://www.evrytanikospalmos.gr/wp-content/uploads/2018/06/34691037_2045209825798147_4802474723483058176_n-e1528721915582-696x470.jpg)
Στις 13 Αυγούστου 2018, στα πλαίσια των φετινών Γιορτών του Δάσους του Δήμου Καρπενησίου θα φιλοξενηθεί η σπουδαία πολιτικοκοινωνική κωμωδία του Αριστοφάνη “Εκκλησιάζουσες” σε σκηνοθεσία Αλέξανδρου Ρήγα, σύμφωνα με ανακοίνωση της εταιρίας παραγωγής της θεατρικής παράστασης.
Η ζωή, η πολιτική, η ισότητα, το γέλιο, η χαρά, η δημοκρατία και το θέατρο… ανήκουν σε όλους. Και οι Εκκλησιάζουσες του Αλέξανδρου Ρήγα έρχονται αυτό το καλοκαίρι να μας θυμίσουν ποιες είναι και ποιοι είμαστε…
Στην παράσταση πρωταγωνιστούν: Αντώνης Λουδάρος, Μελέτης Ηλίας, Δημήτρης Σταρόβας, Σοφία Μουτίδου, Ησαΐας Ματιάμπα, Χάρης Γρηγορόπουλος, Ιβάν Σβιτάιλο, Γιάννης Κρητικός, Τάκης Βαμβακίδης, Κωνσταντίνος Ζαμπάρας, Θανάσης Πατριαρχέας και ο Γιώργος Κωνσταντίνου.