mde

Εντυπωσιακή η εμφάνιση των αθλητών του γυμναστηρίου Άτλαντας στο παγκόσμιο πρωτάθλημα TRIFECTA SPARTAN RACE που έλαβαν μέρος στην Σπαρτή 2-3 Νοεμβρίου.
Το Spartan Race είναι μια σειρά αγώνων με εμπόδια που διαφοροποιούνται σε δυσκολία και σε απόσταση ξεκινώντας από 5 μίλια και φθάνοντας ως και μαραθώνιες διαδρομές
Είναι ένας παγκόσμιος θεσμός που λαμβάνει χώρο σε πάνω από 30 χώρες συμπεριλαμβανόμενου και της Σπαρτής
Για πρώτη φορά υπήρξε ευρυτανική εκπροσώπηση με αξιόλογη εμφάνιση των αθλητών.
Στην διαδρομή super απόστασης 15 χλμ και 25 εμποδίων ο Σταύρος Αντωνίου με χρόνο 1:59:10 τερμάτισε στην 21η θέση γενικής ανάμεσα σε 841 συμμετέχοντες 19η θέση στους άνδρες και 7η θέση στην ηλικιακή κατηγορία
Στην ιδία διαδρομή ελάχιστα λεπτά μετά με χρόνο 2:03:22 τερμάτισε ο Μάρκης Παναγιώτης καταλαμβάνοντας την 37η θέση γενικής , 34η στους άνδρες και 11ος στην ηλικιακή κατηγορία
Με χρόνο 2:39:30 τερμάτισε ο Κωστής Ηλίας λαμβάνοντας υην 245η θέση γενικής , 215η θέση στους άνδρες και 41η θέση στην ηλικιακή κατηγορία
Στον αγώνα sprint των 7 χλμ με χρόνο 1,:02:54 ο Αποστόλου Ηλίας τερμάτισε στην 54η θέση μεταξύ 787 αθλητών 51η θέση στους άνδρες και 15η θέση στην ηλικιακή κατηγορία