![water-696x392](https://www.evrytanikospalmos.gr/wp-content/uploads/2023/04/water-696x392-1.jpg)
Σε δειγματοληπτικό έλεγχο ποιότητας ύδατος στις Δ.Ε. του Δήμου Αγράφων προχωρά ο Δήμαρχος Αγράφων, Αλέξης Καρδαμπίκης.
Πολύ συχνά ο Δήμος πραγματοποιεί ελέγχους στην ποιότητα του νερού του Δήμου, με κύριο γνώμονα την ασφάλεια της υγείας των πολιτών. Ο ίδιος, μάλιστα, επιθυμεί οι δημότες να λαμβάνουν ποιοτικά ελεγμένο νερό, στοχεύοντας στην αναβάθμιση της ποιότητας ζωής τους. Την εκτέλεση της υπηρεσίας αναλαμβάνει η Βιοχημική Ανώνυμος Εταιρεία Ελέγχου Τροφίμων Ποτών ΙΟΧΗΜΙΚΗ (Υπηρεσίες Χημικών Αναλύσεων), έναντι συνολικού ποσού € 6.998,25 συμπεριλαμβανομένου ΦΠΑ. Στο ποσό αυτό περιλαμβάνεται η μελέτη από συνολικά 45 δείγματα.